سرعت WIFI7 همه را شگفت زده می کند

طی همکاری اینتل و برادکام دمویی از وای فای ۷ ارائه شد که در آن سرعت این فناوری به ۵ گیگابیت بر ثانیه می رسد.

اینتل و برادکام پیش از تاییدیه‌ای که احتمالا در سال 2023 برای وای فای 7 منتشر خواهد شد، دمویی از این فناوری را نشان داده‌اند که خیره‌کننده به نظر می‌رسد. در این دمو سرعت این فناوری به 5 گیگابیت بر ثانیه می‌رسد که حدود پنج برابر سریع‌تر از وای فای 6 و 2.5 برابر سریع‌تر از وای فای 6E است.

WIFI7 و فناوری های جدید

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دموی فناوری وای فای ۷ توسط اینتل و برادکام منتشر شد که در آن سرعت این فناوری به ۵ گیگابیت بر ثانیه می رسد. در حالی که وای فای 6 و E6 هنوز جای پای خود را در بازار محکم نکرده‌اند، شرکت‌ها به توسعه نسل بعدی این فناوری ادامه می‌دهند تا فرصت‌های جدیدی را برای استفاده از این سرعت‌های بالا به وجود بیاورند.  این رقم حدود پنج برابر بیشتر از سرعت وای فای ۶ است و نسبت به وای فای 6E نیز حدود ۲.۵ برابر بیشتر است. در این آزمایش از یک لپ تاپ اینتل و اکسس پوینت برادکام استفاده شد. 
 اینتل و برادکام انتظار دارند که وای فای 7 برای فناوری AR و VR به کار بیاید، چون تاخیر کمتری دارد و می‌تواند در یک شبکه از چندین استریم ویدیویی با رزولوشن بالا پشتیبانی کند. این استاندارد همچنین به درد گیمرها می‌خورد، چون می‌توانند از دست گلوگاه‌های شبکه بیشتر رها شوند. وای فای 7 احتمالا در اواسط سال 2023 تایید می‌شود و در نیمه دوم سال آینده میلادی می‌توانیم منتظر ورود اولین محصولات مجهز به این فناوری به بازار باشیم. پیش‌بینی می‌شود که در ابتدا محصولات رده بالا از این فناوری برخوردار شوند. خوشبختانه محصولات وای فای 7 با استانداردهای ارتباطی گذشته سازگاری خواهند داشت.

سرعت WIFI7

ثبت رکورد سرعت 5گیگابایت با WIFI7

در دموی منتشر شده ثبت سرعت 5 گیگابایت بر ثانیه را شاهد بودیم، اما باید دید که در عرضه واقعی نیز چنین اتفاقی خواهد افتاد و آیا مورد توجه شرکت‌ها و کاربران قرار خواهد گرفت یا خیر. باید توجه داشت که اگر پروژه وای فای 7 با ثبت حیرت انگیز سرعت 5 گیگابایت ثانیه مانند وای فای 6E بر روی محصولات کمی به کار گرفته شود، ممکن است به سرنوشت آن دچار شده و با شکست مواجه شود.
اگرچه تا این جا دموی وای فای 7 نویدبخش بوده، ولی باید منتظر باشیم تا ببینیم عرضه واقعی آن تا چه اندازه موفق خواهد بود و می‌تواند توجه شرکت‌ها و کاربران را به خود جلب کند یا خیر. اگر این فناوری هم مثل وای فای 6E روی محصولات معدودی به کار گرفته شود، ممکن است به راحتی در جلب توجه‌ها شکست بخورد.