پیش‌ فروش آیفون 14 پلاس از آیفون 13 مینی و SE 2022 ضعیف‌تر است

تحلیلگری خوش‌سابقه می‌گوید پیش‌فروش آیفون ۱۴ پلاس کمتر از آیفون SE نسل سوم و آیفون ۱۳ مینی بوده است و احتمالاً استراتژی اپل درقبال این گوشی با شکست مواجه می‌شود. آیفون‌ ۱۴ بعد از آیفون ۱۳ در کاتالوگ جدیدترین محصولات اپل جای می‌گیرد، اما این‌بار یک ارتقا و تغییر بزرگ در ترکیب این سری وجود دارد.

در واقع اپل به جای ارائه‌ی یک مدل استاندارد و کوچک، مدل مینی را حذف کرده و یک مدل ۶.۷ اینچی با پسوند پلاس را به آیفون‌های ۱۴ اضافه کرده است. به گفته «مینگ-چی کو»، تحلیلگر شناخته شده محصولات اپل روند پیش فروش آیفون 14 پرو و 14 پرو مکس در مقایسه با همتایان غیر پرو خود بسیار خوب بوده است، اما به نظر می‌رسد تقاضا برای آیفون 14 پلاس نسبت آیفون 13 مینی که جایگزین آن شده، بسیار کمتر است.

احتمال کاهش سفارش های آیفون 14 و آیفون 14 پلاس

به‌طور دقیق مشخص نیست که آیا اپل تعداد دستگاه‌های عرضه شده از مدل‌های پرو خود را افزایش خواهد داد یا خیر، اما این احتمال وجود دارد که سفارش‌های مربوط به آیفون 14 و آیفون 14 پلاس را کاهش دهد که در حال حاضر حدود 45 درصد از کل خط تولید این شرکت را تشکیل داده‌اند. شماری از خریداران آیفون‌های پرو نسل جدید برای دریافت گوشی‌های جدیدشان باید بیش از چهار هفته منتظر بمانند و احتمالاً تا آن زمان تعداد زیادی از کاربران سفارش آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس را ثبت می‌کنند. فعلاً مشخص نیست که اپل پیش‌بینی اولیه‌ی خود از فروش آیفون‌های پرو را افزایش می‌دهد یا نه؛ اما به‌احتمال زیاد کوپرتینویی‌ها سراغ کاهش سفارش تولید آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس خواهند رفت.
انتظار می‌رود آیفون‌ 14 و 14 پلاس در تاریخ عرضه اعلام شده خود وارد خرده‌فروشی‌ها شوند که این موضوع «نشان دهنده تقاضای ضعیف آن‌هاست». همانطور که کو می‌گوید، نتایج ارائه شده درباره پیش فروش آیفون 14 و 14 پلاس بدتر از نسل سوم آیفو‌ن SE و آیفون 13 مینی بوده است. او خاطرنشان می‌کند که اپل سفارشات نسل سوم آیفون SE و آیفون 13 مینی را در نیمه اول سال 2022 به دلیل تقاضای کم کاهش داده بود.

پیش فروش آیفون 14

در‌حال‌حاضر، ۴۵ درصد از کل سفارش تولید خانواده‌ی آیفون ۱۴ به مدل‌های استاندارد ارتباط دارد. به‌گزارش مک‌رومرز، مینگ‌چی کو می‌گوید به‌دلیل تقاضای دورازانتظار برای آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس، این دو گوشی در روز عرضه به‌راحتی در خُرده‌فروشی‌ها دردسترس خواهند بود. به‌ادعای مینگ‌چی کو، پیش‌فروش آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس حتی از آیفون SE نسل سوم و آیفون ۱۳ مینی هم کمتر بوده است.

قیمت آیفون 14 در بازار ایران

طبق اطلاعاتی که از لیست قیمت آیفون 14 در دسترس است، قیمت آیفون 14 احتمالاً 799 دلار خواهد بود و شرکت اپل قیمت این محصول را نسبت به سال گذشته افزایش نخواهد داد. همچنین طبق گفته¬ ها قیمت آیفون 14 مکس 899 دلار است و نسخه ¬های پرو این گوشی نیز با افزایش قیمت مواجه خواهند بود؛ به طوری که برای خرید آیفون 14 پرو باید 1099 دلار و برای مدل آیفون 14 پرو مکس 1199 دلار باید هزینه کنید.

آیفون 14 پاییز وارد ایران می شود

طبق گزارش بلومبرگ در مورد تاریخ فروش آیفون 14، پیش فروش آیفون 14 از تاریخ 9 سپتامبر (18 شهریور) آغاز م ی¬شود و از تاریخ 16 سپتامبر (25 شهریور) نیز این گوشی به بازار عرضه می¬شود. به طور کلی پیش بینی می شود که ورود ایفون 14 به ایران حدوداً اوایل پاییز 1401 صورت گیرد.