سمعک با سلامت مرتبط است

استفاده از سمعک های شنوایی برای افراد زیادی خوشایند نخواهد بود چرا که استفاده از این دستگاه های کمک شنوایی را نشانی بر کهولت سن و یا به نمایش گذاری ضعف خود می پندارند در نتیجه زیر بار استفاده از این سمعک ها  نمی روند و درمان خود را به تعویق می اندازند. واقعیت این است که ۶۵ درصد از افرادی که کم شنوایی را تجربه می کنند زیر ۶۵ سال سن دارند و از هر پنج آمریکایی بالای ۱۲ سال یک نفر مشکل شنوایی دارد، بنابراین این مشکل فقط مربوط به افراد مسن نیست.

سمعک با سلامت مرتبط است

سمعک با سلامت مرتبط است

در سال ۲۰۲۰، تیمی از سه شرکت بیمه ایالات متحده، با گزارشی از نظرسنجی از بیش از ۲۰۰۰۰ سالمند، مشاهده کردند که افراد مبتلا به کم شنوایی شدید که از سمعک استفاده نمی‌کنند، احتمال بیشتری دارد که بگویند در وضعیت سلامت ضعیفی قرار دارند و احتمال کمتری دارد خانه را ترک کنید یا به طور منظم ورزش کنید. این در مورد افرادی که از سمعک استفاده می‌کردند صدق نمی‌کرد، حتی اگر از دست دادن آنها شدید بود. افرادی که از سمعک استفاده می کردند نیز کمتر احتمال داشت افسردگی را گزارش کنند.

یک مطالعه پیشرفت در سال ۲۰۱۹ به تجزیه و تحلیل آنچه در سه سال پس از دریافت اولین سمعک روی می‌دهد، پرداخت. در میان افرادی که به تازگی تشخیص داده شده کم شنوایی، دریافت سمعک خطر ابتلا به زوال عقل را تا ۱۸ درصد، خطر آسیب ناشی از سقوط را تا ۱۳ درصد و خطر ابتلا به اضطراب یا افسردگی را تا ۱۱ درصد کاهش می دهد. .

برای رسیدن به این نتیجه، تیم بزرگی از محققان به رهبری الهام محمودی، اقتصاددان سلامت در دانشگاه میشیگان، داده‌های پنج سال ادعاها را در سراسر کشور از یک ارائه‌دهنده مراقبت مدیریت شده جمع‌آوری کردند و نزدیک به ۱۱۵۰۰۰ سالمند را یافتند که معیارهای آنها را برآورده می‌کردند. کاهش شنوایی و عدم سابقه مشکلات پزشکی مورد مطالعه در سال قبل. این تیم همچنین به دنبال سایر شرایط مرتبط با کم شنوایی مانند دیابت، چاقی و مشکلات قلبی بودند و محاسبات خود را برای نمونه سازی این نمونه تنظیم کردند. مرحله بعدی تجزیه و تحلیل تاریخچه نمونه برای سه سال آینده بود.

این مطالعه شواهد قبلی را تأیید کرد که افراد مبتلا به کم شنوایی بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند . و باید از مراکز فروش سمعک دیجیتال استفاده کنند. در این نمونه، ۱۳.۹٪ در مقایسه با حدود ۱۲٪ در جمعیت عمومی ۶۶ ساله و بالاتر، به زوال عقل مبتلا شدند. همچنین نزدیک به ۱۳ درصد از نمونه ها در اثر زمین خوردن آسیب دیدند (در مقایسه با ۷.۵ درصد) و ۳۳.۶ درصد افسرده (در مقایسه با ۲۵.۲ درصد). فقط یک کارآزمایی تصادفی‌سازی شده می‌تواند علت و معلولی را نشان دهد، بنابراین این مطالعه قطعی نیست که سمعک‌ها از کاربران خود محافظت می‌کنند، اگرچه به نظر محتمل است.

کاهش شنوایی و زوال عقلی

همچنین به این معنا نیست که سمعک یک مشکل اساسی را حل کرده است. درعوض، شنیدن بهتر احتمالاً زمان می برد و شروع علائم را به تاخیر می اندازد. بر اساس تحقیقاتی که در این مقاله در مورد کم شنوایی و زوال شناختی گزارش کردیم، اگر کم شنوایی درمان نشود، ممکن است نشانه‌ای از این باشد که برای مثال، زوال عقل می‌تواند حدود دو سال زودتر رخ دهد. بهتر است که زودتر به فروش سمعک پیشرفته و یا فروش سمعک ارزان مراجعه کنند.